Ahoj, vítej na blogu Ornell Visios, která píše povídky,
příběhy, hodnotí filmy a miluje knihy, pokud se chceš
o ní dozvědět více, najdi si na ni kontakt nebo si prostě
přečti nějaké články. Ornell nemá ráda kopírování, pro-
tože si všechnu tvorbu dělá sama, nesnáší vulgaritu a pe-
simismus, pokud s ní chceš vycházet, bav se s ní slušně,
optimisticky a hlavně vždy k věci. Pokud nesouhlasíš s
jejími názory, klidně si postěžuje. Bude ráda za vše.

Ornell*
Prosím o další hlasy pro Daniela R. (Harryho Pottera) ZDE Jsem v 2. kole

Choe - SRDCE LÁSKY

10. prosince 2012 v 18:00 | Ornell*
Ahoj, je tu další povídka do projektu SRDCE LÁSKY (více a přihlášky ZDE), je přesně k tématu napsána, takže má u mě obrovské plus. Choe je mlada talentovaná "písařka" :D a ráda čtu její články, tuto povídku jsem si zamilovala a pod článkem Ti dám určitě 100% :)) Je to fakt skvělá povídka, pokud i ostatní čtěnáři ocení tvé nadání, ať se podívají na http://rebirth-soul.blog.cz :) Je to fakt skvělá stránka, mám ji moc ráda, a skoro pořád ji navštěvuji :)) Ornell*


Stojím tu a přemýšlím. Pomalu si uvědomuji, co jsem vlastně udělala. Můj tep se od toho náhlého zvratu zrychlil tak o 100%, ale už se vrací co normálu. Moje tváře se zalévají tou slanou tekutikou, která nám teče z očí a říká se jí slza. Ale mě to je teď jedno, nechci nic slyšet, nic vidět, nic cítit. Pouze být sama a a nic jiného, než ten sníh, co padá z nebes nevnímat. To se ale nestane, protože brzy se z povzálí ozvou tiché a ladné kroky osoby, o které bych si nikdy nepomyslela, že mě tu najde. A zrovna tady. Moc lidí sem nechodí, je to takové tiché místo, které si oblíbili především melancholici, jako jsem například já. Je to navrchu naší školy, kout, který už přes dvacet let ředitel ani trochu nevyužil, tak jsem se rozhodla, že si to tu tak trošku přivlastním. Ale to není teď až tak podstatné.
,,Proč si utekla?" Promluvil ten hlas tvrdým a neklidným tónem. Bylo zjevně vidět, že je zmatený a hledá odpověď, já mu ji však poskytnout po druhé nehodlala. Myslím si, že jsem to předtím naznačila dost jasně.
Zůstala jsem ticho. Cítila jsem, jak v něm čiší netrpělivost a jeho zmatenost už pomalu dosahovala nejvyššího stupně. Začínala jsem si myslet, že větší hlupák už z něj být nemůže.
,,Nechápeš to, však?" Zeptala jsem se potichu. Ve skrytu duše jsem tak trochu doufala v zázrak, že to sem napálí blesk, nebo že začne zemětřesení, ale nic se nedělo. Zdá se, že bůh není můj největší přítel. A asi ani štěstí.
Ani on nevěděl, co říct. Asi mu má odpověď na jeho otázku, která se stala taktéž otázkou ukradla hlas. To mě zneklidňovalo.
,,Ty to nevíš? Nevíš to?" Začínala jsem pomalu propadat panice, ten jeho tupý ksicht mi začínal lézt na mozek, zatracený Nicholas! Proč musí mít v hlavě vymeteno? Proč zrovna teď, když už jsem se to rozhodla po týdnech utrpení říct, on to nepochopí!
,,Faith ,já...," zjevně také nevěděl, co říct. To mi stačilo. Pochopila jsem to, nemusí už nic říkat, já to chápu.
,,To je jedno, neřeš to. Radši už se tím vůbec netrap!" Otočila jsem se a zakřičela to na něj tak prudce, až mi vytryskli z očí kapky slz a já jsem se rychlím krokem rozutekla ke dveřím, ale z ničeho nic se to stalo.
Nicholas mě rázným tempem chytil a lehce přirazil ke dveřím tak, abych nemohla utéct. Parchant!
,,Co chceš? Nestačí ti, že už jsi mi ublížil dost?" Ptala jsem se a s psychikou jsem již byla na pokraji sil. Dost mě to vysílilo, už jsem neměla energii ani na to ubohé Nech mě.
,,Faith. Je-je to pravda?" Zeptal se mě tím nejnemožnějším způsobem, jakým se zeptat mohl. Jasně, že to je pravda, ty pako? To si vážně myslíš, že bych něco tak důležitého říkala někomu jen pro srandu? Že bych úsilí, které mě to stálo vyplýtvala zbytečně? To si vážně myslí, že jsem taková mrcha, že bych mu to řekla pouze, jako malý/velký žertík? Sakra, ten je tak pitomej!
Ale i přes ten můj vnitřní hněv jsem se do něj slovně nepustila a zmohla jsem se jen na pouhé přikývnutí, které mě tak či tak stálo zbývající síly a já pomalu zavírala oči. Nechala jsem se unášet tím osvobozujícím pocitem, kdy se uvolním a zapomenu na všechno zlé. Budou se mi snívat krásné sny a já budu šťastná.
To všechno je ale jen pouhá iluze, za kterou se skrývá ta krutá pravda. A ta se mi nelíbila. Nechtěla jsem slyšet ta zlá slova odmítnutí, které bylo na dosah.
I přesto, že mé oči byli zavřené, vnímání jsem měla pořád 100 procentní a tak jsem mohla vnímat jeho pulzující srdce a jeho dech, který nebyl ani trochu pravidelný. Zjevně se s tím srovnával těžko.
,,Je to zvláštní, ty a já. Přijde mi to jak z komiksu, ale... je to hezká představa," říkala jsem si, že to je zvláštní, říkala jsem si to už mockrát, ale srdci člověk neporučí. Z komiksu mi to příjde taky, ale... hezká představa?! Je normální?
Rychle jsem otevřela oči, ale tak trochu pozdě, protože to už dělilo Nicholase a mě jen pár minimetrů a barva jeho pleti si mohla klidně rovnat té čerstvého rajčátka.
,,Co?...," zmohla jsem se na poslední slova, když vtom se moje a jeho rty spojily.
Poslední myšlenka, která mě napadla, byla: Tak tohle je srdce lásky?

Dodatek: Kritiku vřele přijímám, snad se aspoň trošilinilečníčku líbilo a kometnáře jsem povinný! :3

No dobře, nejsou, ale vítány jsou! :-D Choe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Atze Atze | Web | 10. prosince 2012 v 18:11 | Reagovat

Ahoj, promiň, jestli otravuji nebo jestli jsem ti již psala, ale je to finále
http://batty-ladys.blog.cz/1212/soutez-o-cenu-balea-sprchovy-gel-5-kolo-finale
Hlasuj prosím pro Atze a promiň za reklamu :))

2 Casion Casion | Web | 10. prosince 2012 v 18:57 | Reagovat

veľmi zaujímavé :D

3 ilikelikethat ilikelikethat | Web | 10. prosince 2012 v 20:30 | Reagovat

baví mě císt takové povídky,dobree)

4 Dom Mí Dom Mí | Web | 10. prosince 2012 v 21:35 | Reagovat

já bych tomu taky nevěřila, kdyby to nebyl člověk, se kterým si celkem dost rozumíme a občas i vypadámě, že spolu chodíme. ale když mi tohle napsal, tak jsem se na něj už uplně vykašlala.)

5 grama grama | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 15:44 | Reagovat

diky :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama